Menu

Aktuality


Copyright © 2014 SBD MB - Marek Hoffman

TOPlist
< návrat zpět

Kdo jsme

Stavební bytové družstvo Mladá Boleslav  vzniklo  v roce 1964 jako 5. Stavební bytové družstvo pracovníků AZNP sloučením malých bytových družstev. V roce 1976 změnilo název na SBD AZNP Mladá Boleslav a současný název přijalo v roce 1980.

Do poloviny devadesátých let minulého století se výstavbou nových družstevních bytů a garáží rozrostla  základna členů družstva na více jak 6 500 členů. Tito členové užívali byty a garáže ve vlastnictví družstva.  Účinností  zákona č. 72/1994 Sb., o vlastnictví bytů  postupně  docházelo k převodům všech garážových jednotek do vlastnictví členům družstva a do současné doby probíhají převody bytových jednotek do vlastnictví  členů. Nyní vlastní družstvo zhruba  1/6 původního počtu bytových jednotek.

S narůstajícím počtem převedených bytových jednotek  a následným vznikem společenství vlastníků jednotek došlo  ke změně požadavků na správu a aktivity družstva. V letošním roce zajišťujeme správu pro 120 SVJ .Mezi nimi jsou i SVJ, která  k družstvu přešla od jiných firem zajišťujících správu.

SBD je firmou s dlouholetou tradicí, činnost pro své členy a v současnosti i pro nečleny zajišťuje již 55 let.  Po celou dobu své existence  funguje jako ekonomicky samostatný právnický subjekt s auditovaným hospodařením. Pravidelně sleduje vývoj ekonomických předpisů a především vyvíjející se legislativu a aplikuje je ve správě domů. Stalo se profesionálním a stabilním partnerem pro řadu společenství vlastníků jednotek.